KALİTE POLİTİKAMIZ

PLASKAL, kuruluş vizyonu doğrultusunda, müşteri beklentilerini karşılamak ve bunları aşmak için, ürün güvenliğini öncelikli tutarak, ürün kalitesini sürekli geliştirmeyi kendine hedef seçmiştir.

Kalite yönetim sistemini uluslararası IATF 16949: 2016 standardının ve Müşteri Özel şartlarını gereklerini yerine getirecek şekilde dokümante eder, belgelendirir ve etkinliğini sürekli iyileştirir.
PLASKAL, organizasyonu içindeki herkesin uyum içinde bir bütün olarak aynı hedefe doğru gitmesini sağlar.
Hedeflerle yönetim
Etkin ve canlı iletişim
Teknik ve davranışsal yetkinlikleri arttıracak eğitimlerin gerçekleştirilmesi
Yerinde kalite sistemini uygulayarak; hatalara geçit vermeyen, verimliliği yüksek üretimi gerçekleştirir.
İlk seferinde doğru yapmak, yapılanı standart hale getirmek ve standartlara uygun iş yapıldığını konfirme etmek
Hedeflerin, gelişimlerin ve problemlerin etkin ve güvenilir biçimde paylaşımı uzun soluklu stratejik iş ortaklıkları geliştirmek
Uygun kalite ve sevkiyat performansını sağlayarak müşterilerimizin güvenini kazanmak,
Uluslararası seviyede rekabet edebilmek amacı ile kalite yönetim sistemimizin tüm faaliyetlerinde sürekli iyileştirme ilkesini benimsemek ve yaymak,
Müşteri odaklı stratejik yönetim modeli doğrultusunda, çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin gelişimini sağlamak,
Yaptığımız üretim ile çevremize ve topluma saygılı, toplum değerlerini ön planda tutan bir ekip olarak sistemimizin sürekliliğini sağlamaktır.
PLASKAL, sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda verilere dayalı çalışmayı esas alır, üretim ve destek süreçlerimizdeki verimliliği uluslararası düzeyde rekabet edebilecek seviyeye yükselterek mükemmelliğe ulaşmayı taahhüt eder.